Tatry. Człowiek i Czarny Staw Gąsienicowy

Trasa nad Czarny Staw Gąsienicowy jest krótka i nietrudna technicznie, a równocześnie gwarantuje piękne widoki. Pewnie dlatego jest tak popularna bez względu na porę roku.

Nasza trasa: Kuźnice – Boczań – Hala Gąsienicowa – Czarny Staw GąsienicowyKuźnice (5:11h, 12,6 km wg mapa-turystyczna.pl)

O trasie: Zimą, zwłaszcza przy podwyższonym stopniu zagrożenia lawinowego, najbezpieczniejsze dojście na Halę Gąsienicową prowadzi z Brzezin. Szlak nad sam Czarny Staw Gąsienicowy w wariancie letnim prowadzi zboczem Małego Kościelca, zimą często chodzi się dołem (ścieżka odbija w las, potem prowadzi dnem doliny).

Pokora to słowo, które bardzo kojarzy mi się z Czarnym Stawem Gąsienicowym. Stoimy tu przecież u stóp gigantów. Z jednej strony mamy Kościelec, z drugiej Orlą Perć (a więc Kozi Wierch czy Granaty) i dalej Żółtą Turnię. Zimą, gdy tafla stawu pokrywa się grubą warstwą lodu, można to poczuć chyba jeszcze bardziej niż latem – to jak mali jesteśmy, gdy punktem odniesienia jest któryś ze wspomnianych szczytów.

3 uwagi do wpisu “Tatry. Człowiek i Czarny Staw Gąsienicowy

  1. Pełno ludzi mówi, że te polskie góry to nie są takie fajne jak Alpy na przykład, ja tam uważam, że Tatry są lepsze, Sudety jeszcze lepsze, a Bieszczady to już przeszły same siebie, uwielbiam polskie góry, jestem tam 2 razy w roku, raz zimą i raz latem.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s